Нарізна зброя в магазині Штурм
Tinck Arms. GO2 Weapons. Andro Army. Сучасні AR-15 AR-10 системи та компоненти.
Обрати
Популярність пневматики з кожним роком все більш зростає. Бажання мати власний пістолет чи гвинтівку, хоча б і пневматичні, виникає в багатьох. Пневматична гвинтівка чи пістолет використовується для тренувальної, спортивної, розважальної стрільби або для самозахисту. Зброя різного призначення має різну потужність і, в окремих випадках, вимагає отримання спеціальних дозвільних документів.
Ми пропонуємо дозволені в Україні для цивільного обігу і володіння (без дозволу на зброю):
пневматичні гвинтівки і пістолети калібру до 4,5 мм зі швидкістю польоту метального елементу до 100 м/с; пістолети під патрон «Флобера» калібру до 4,5 мм та боєприпаси до них.
Пружинно-поршнева пневматична гвинтівка (spring-piston airguns) дуже проста і надійна, коштує недорого. В ній відсутня система перепускних клапанів та резервуар для зберігання стислого повітря. Стискання пружини виконується спеціальним важелем (боковим або підствольним) або "переламуванням ствола". Для цільової аматорської стрільби використовуються кулі 4,5 мм різного виду і маси, сталеві кульки BB, а також дротики.
Пружинно-поршневі системи характеризуються відмінною повторюваністю пострілів до тих пір, поки не почнеться фізичне старіння металу бойової пружини. Цього недоліку позбавлені газові пружини, в яких замість або спільно з металевою пружиною — як передавальна ланка, що впливає на поршень — використовується стиснений газ (найчастіше — повітря). Газові пружини значно збільшують вартість зброї, однак надають наступні переваги: малий відбій, тиха робота, поліпшена влучність, постійна потужність, тощо.
Пневматика з попереднім накачуванням (Pre Charged Pneumatics) — назва різновиду пневматичної зброї, що застосовується у пневматичних гвинтівках з розташованим під стволом або в прикладі резервуаром для стислого повітря або іншого газу. Гвинтівки PCP поділяються на прямоточні та редукторні. У прямоточних гвинтівках повітря з резервуару через дозований клапан потрапляє в ствол і штовхає кулю. Для стабільної спортивної стрільби серіями зазвичай рекомендують редукторні гвинтівки. Редукторні гвинтівки мають складнішу конструкцію, вони, як правило, дорожчі від прямоточних. Газовий редуктор забезпечує стабільний тиск повітря, який потім через бойовий клапан гвинтівки надходить у ствол і штовхає кулю.
При закачуванні газу з балону можна використовувати не тільки повітря. Використання газів дозволяє підняти потужність пострілу.
У компресійній пневматиці повітря стискається до моменту пострілу, однак це відбувається безпосередньо у робочій камері і, як наслідок, його вистачає лише для одного пострілу. У мультикомпресійній пневматиці качати для забезпечення потрібного тиску в клапані можна від 1 до 10—15 разів. Відповідно, при цьому зростає й швидкість кулі і точність пострілу. Істотним недоліком є довга підготовка до пострілу.
Пневматичні газобалонні пістолети зовні в більшості повторюють бойові аналоги. Деякі моделі для більшої антуражності оснащені системою Blowback. Для живлення використовується газ (найчастіше вуглекислий) в 8, 12, 88-грамових балончиках.
Кожна конструкція має свої особливості, сильні та слабкі сторони. Щоб правильно вибрати пневматичну зброю, ознайомтесь з її специфікою.